
Koko kansan olohuone kutsuu kaikki mukaan
Ajankohtaista / 25.03.2025Haluatko tutustua uusiin ihmisiin ja viettää aikaa yhdessä?
Tervetuloa Koko kansan olohuoneeseen! Tämä kaikille avoin ja lämmin kohtaamispaikka tarjoaa mahdollisuuden viettää aikaa yhdessä joka keskiviikko klo 12-15 Poleenin kirjaston alakerrassa. Olohuoneen tavoitteena on luoda viihtyisä paikka yhdessäololle, ehkäistä yksinäisyyttä ja tarjota mahdollisuus tutustua uusiin ihmisiin.
Ohjelmassa on joka viikko vaihtuva toiminnallinen hetki, kuten pelejä, musiikkihetkiä ja askartelua. Huomenna 26.3. tutustutaan Pieksämäen kotiseutuarkistoon ja -näyttelyyn. Mukaan ovat tervetulleita niin nykyiset kuin uudet pieksämäkeläiset.
Järjestäjinä toimivat Pieksämäen Seutuopisto, Kotoutumispalvelut, Pieksämäen kirjasto, kulttuuritoimi sekä vaihtuvat yhteistyöjärjestöt.
Tule mukaan ja tuo ystäväsikin! Nähdään siellä! 🌟